עמוד הבית » אבטחת טיולים

אבטחת טיולים

אבטחת טיולים

טיולים הם דבר נחמד וחשוב ומקובל לקיים אותם במסגרת בתי הספר, תנועות הנוער, משלחות נוער מחו“ל וקבוצות של יהודים מהתפוצות, חוגים ומסגרות פרטיות.

טיולים מאפשרים לנו לצאת אל הטבע, לנקות את הראש ולנשום אוויר נקי, טיולים מאפשרים לנו לבלות כקבוצה וליהנות מפעילות מגבשת, בנוסף מאפשרים לנו להכיר את הארץ היפה שלנו וללמוד לאהוב אותה, טיולים לוקחים אותנו אל נופי ארצנו היפים והמגוונים. 

הם מאפשרים לנו ללמוד על תופעות הטבע הייחודיות שיש בארץ, על האתרים השונים, על ההיסטוריה, מורשת הקרב, החי והצומח, התרבויות והעדות השונות של הארץ וכל מה שיפה בארץ ישראל. אך על מנת ליהנות מטיולים ולהבטיח שכולם יחזרו הביתה בשלום אנו נזקקים לאבטחת טיולים – ליווי שישמור על המטיילים ויהיה ערני לכל סוג של סיכון אשר יכול לפגוע בקבוצת המטיילים.

בעזרת אבטחת טיולים ניתן להוציא טיולים לכל רחבי הארץ, לבקר בכל האתרים, לישון בשטח ותמיד להיות בטוחים. 

שירותי אבטחה בדרך כלל כוללים גם חובש אשר יודע להעניק מענה למקרי חירום. למרות כל אמצעי הזהירות שבהם אנו נוקטים, אנו בהחלט שומעים על מקרים של התייבשות או תאונות המתרחשות בשטח; צעד לא במקום ומטייל עשוי להחליק ולהיפצע. לכן תמיד צריך חובש למקרה שתתרחש תקלה שכזו.

אבטחת טיולים בהתאם לתקנות

על מנת שהטיול יעבור בשלום יש צורך במאבטחים מיומנים וחמושים, בעלי כושר גופני, אשר הודרכו לצורך ביצוע משימה זו. הכל חייב להתבצע בהתאם להנחיות משרד החינוך, המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל. כך התלמידים והמטיילים יוכלו ליהנות וגם לחזור הביתה בשלום.

מאבטח טיולים נושא על כתפיו אחריות גדולה. עליו להיות ערני לאיומים שונים ולדעת כיצד להגיב ולפעול בהתאם והדבר בהחלט עשוי לכלול שימוש בנשק במקרים קיצוניים. כמו תמיד הדגש הוא על מניעה שאותה ניתן להשיג בעזרת תכנון נכון וערנות לגבי כל סיכון אשר עשוי להתעורר.

על מנת להגביר את הביטחון, משרד החינוך גיבש מדיניות ברורה לגבי דרישות האבטחה. המדיניות מפרטת את ההכשרה של המאבטח ואת דרישות האבטחה השונות בהתאם לאזורי הארץ. שמירה על ההנחיות היא כלל ברזל, ויש להיות מעודכנים בהנחיות העדכניות אשר נמצאות בתוקף. 

המאבטחים הם בדרך כלל יוצאי יחידות קרביות אשר מיומנים בשימוש בנשק, קרב מגע ובעלי שיקול דעת אשר מאפשר להם להגיב נכון לכל אירוע.

אם זה טיול לעיר העתיקה בירושלים, ברכת המשושים בגולן או נופי המדבר אתם תמיד צריכים שירותי אבטחה. בעזרת אבטחת טיולים מקצועית, בהתאם לנהלים ומידי חברה בעלת כל האישורים הדרושים, ניתן לקיים טיולים מהנים, מגבשים וחינוכיים בכל רחבי הארץ. אלו עשויים להיות טיולים חד יומיים או טיולים על לינה בשטח או מקומות מוסדרים. המאבטחים יהיו שם 24 שעות ביממה ויבטיחו את שלום המטיילים.

עולם הביטחון- חברת אבטחה