עמוד הבית » אבטחת יישובים

שירותי אבטחת יישובים

אבטחת יישובים

יישובים, שכונות ומתחמי מגורים סובלים במקרים רבים מאיומים ביטחוניים, ולכן הם נעזרים בשירותים של אבטחת יישובים. האיומים יכולים להיות שונים, החל מאיומי טרור ביישובים הנמצאים מעבר לקו הירוק ובאזורי קו התפר, אך לא רק איומי טרור הם הבעיה – היישובים בארץ סובלים מפריצות לבתים, גנבות רכב, גנבות של ציוד חקלאי, מעשי חבלה, ונדליזם ועוד. 

האבטחה נועדה לסייע לכם להתמודד עם מצבים אלו ולהבטיח סביבה בטוחה כנגד כל סוג של איום – לאומני או פלילי.

ביתו של אדם הוא מבצרו, זוהי הסביבה הבטוחה של האדם על כל המשמעויות שלה, גם הפיזית וגם הנפשית. הבית והמשפחה מעניקים לנו את הסביבה התומכת והאוהבת וזה חלק מהביטחון שלנו. אך לא רק הבית הוא מה שחשוב, אלא כל סביבת המגורים, הרחוב והשכונה. כאשר הרחוב שלכם או השכונה שלכם אינם בטוחים, גם ביתכם אינו בטוח. 

לכל אחד מגיע לחיות בסביבה בטוחה; מקום בו ניתן לישון בשקט בלי לחשוש מפריצות וגנבות רכוש, הילדים יכולים לשחק על דשא סינטטי בחצר בבטחה, מקום בו ניתן ללכת לעסוק בפעילות ספורט בגנים גם בשעות החשכה. אמנם המשטרה מופקדת על ביטחון הציבור, אך למשטרה אין את כוח האדם והמשאבים להיות בכל מקום.

מסיבה זו יישובים רבים נעזרים בשירותי אבטחת יישובים מידי חברות פרטיות. בחברות אלו תוכלו בדרך כלל למצוא יוצאי מערכת הביטחון, גם בדרג הניהולי אשר מופקד על הדרכה ובניית אסטרטגיה, וגם בדרג הביצועי אשר נמצא בשטח.

אבטחה בהתאמה אישית

אבטחת יישובים נעשית בהתאמה למאפייני היישוב והאיומים. היא מתבססת על המיקום הגאוגרפי של היישוב; הכניסות והיציאות; הכרת היישוב ותושביו. אבטחת יישובים נעשית למען הקהילה, תוך כדי היכרות ושיתוף פעולה עם הקהילה המקומית. המטרה היא לאפשר את שגרת החיים ללא הפרעה וליצור סביבה בטוחה עבור התושבים.

אבטחת מושבים יכולה לשלב שמירה ובקרת כניסה בדרכי הגישה אל היישוב, סיורים בתוך היישוב ובהיקפו ושיתוף פעולה עם משטרת ישראל וכוחות הביטחון במידת הצורך.

כל יישוב נזקק לפתרון בהתאמה אישית, תוך כדי שימוש בכוח אדם מיומן אשר יודע להתמודד עם האיומים הביטחוניים מצד אחד, אך גם יודע לגלות את הרגישות הנכונה על מנת לאפשר חיי קהילה ושגרת חיים לתושבים.

שירותי אבטחה ליישובים עושים שימוש בכוח אדם שהוכשר למטרה זו, ניידות סיור; מחסומי כניסה; מצלמות אבטחה וחמ“ל; מערכות תקשורת ואמצעים שונים בהתאם לצרכים של המקום.

אבטחת יישובים מתחילה קודם כל בתכנון מערך האבטחה. יש לבצע סקר של האיומים שעבורם צריך לתת מענה; של נקודות החולשה ביישוב ולעבוד מול נציגי הקהילה על מנת לבנות תכנית לאבטחת היישוב, בהתאם לצרכים ולתקציב. אבטחת יישובים מסייעת להחזיר את תחושת הביטחון לתושבים; לצמצם את רמת הפשיעה; להעניק שקט נפשי ולחזק את קשרי הקהילה.

עולם הביטחון- שירותי אבטחת אירועים

אבטחת יישובים
אבטחת יישובים