עמוד הבית » אבטחת מפעלים

אבטחת מפעלים

אבטחת מפעלים

מפעלים רבים נזקקים לשירותי אבטחה ויש לכך סיבות שונות. שירותי האבטחה נועדו לשמור על ביטחון המפעל, העובדים והציבור והם נוגעים לאספקטים שונים של פעילות המפעל. מפעלים נתונים לאיומים שונים אשר יכולים להיות גנבות, כולל גנבות המתבצעות על ידי עובדים; פעולות חבלה; גנבת מידע וריגול תעשייתי; השגת גבול; תאונות מסוגים שונים; חשיפה לחומרים מסוכנים וסכנה לתשתיות. כל מפעיל פועל תחת נסיבות אחרות, יש עליו איומים שונים וצורך ברמה אחרת של אבטחה.

בכל מפעל תוכלו למצוא ציוד יקר, חומרי גלם, מידע עסקי ותעשייתי וכמובן את ההון האנושי, על כולם חשוב להגן. בארץ תוכלו למצוא מפעלים מסוגים שונים, אלו עשויים להיות: מפעלי טקסטיל, מפעלים טכנולוגיים, תעשיות צבאיות, מפעלי מזון, בתי זיקוק, תעשיות כימיות, מפעלים לעיבוד תוצרת חקלאית ועוד. כל מפעל נזקק לרמה זו או אחרת של אבטחה. למשל חשוב לפקח על היוצאים והנכנסים אל שערי המפעל; מפעל הוא מקום שבו אנו עשויים למצוא מכונות מסוכנות ואפילו חומרים מסוכנים. אפילו מפעל תמים לשוקולדים יכול להוות סכנה גדולה אם אדם סקרן יסתובב במקום ובטעות ייגע באחת המכונות בפס הייצור ויפצע מכך. לכן בקרת כניסה ואכיפת נהלים הם אחד הדברים הבסיסים ביותר באבטחת מפעלים.

מפעלים מסוכנים דורשים רמת אבטחה גבוהה יותר. למשל מפעל בתחום הצבעים אשר מאחסן חומרים כימיים אשר רבים מהם הם חומרים מתלקחים חייב לנקוט במשנה זהירות. כל תאונה או חס וחלילה חבלה מכוונת עלולה לגרום לשרפה ופיצוצים המסכנים את עובדי המפעל והציבור. אבטחת מפעלים בהחלט נוגעת לנושאים של בטיחות.

מפעלים מסוכנים, בעיקר בתחום התשתיות יכולים להיות אפילו יעד לפיגועי טרור ועלולים לדרוש רמה גבוהה של אבטחה. כמו למשל תעשיות פטרוכימיות, מפעלי נשק וכו.

אבטחת מפעלים בהתאמה אישית

כפי שהבנתם כל מפעל פועל בנסיבות אחרות, יש בו סכנות אחרות ואיומים אחרים. לכן כל מפעל דורש מדיניות אבטחה בהתאמה אישית. זה כולל שימוש במאבטחים ברמות הכשרה שונות, כולל מאבטחים חמושים במקרים מסוימים. זה עשוי לכלול שימוש בגדרות אבטחה, מחסומי כניסה, מצלמות במעגל סגור, ציוד תקשורת מתקדם, רכבי סיור, הדרכות עובדים, תחקירי אירוע, בדיקות פתע ועוד.

המטרה של אבטחת מפעלים היא להבטיח את ביטחון ושלום העובדים והציבור, כמו גם להבטיח את האינטרסים הכלכליים של המפעל והעבודה הרציפה. כל תקלה או הפרעה יכולה לגרום נזקים שונים וזה כולל נזק כלכלי ונזק לחיי אדם. אבטחת מפעלים מקצועית והקפדה על נהלים מאפשרת לנו למנוע תקלות, נזקים ופגיעה בחיי אדם.

כאשר המפעל מאובטח על ידי חברת אבטחה מוסמכת, העושה שימוש בכוח אדם מיומן הפועל לפי תכנית אסטרטגית המותאמת למקום ולנסיבות, ניתן לקיים את פעילות המפעל בבטחה. במפעלים רבים תוכלו למצוא חברות אבטחה העושות שימוש ביוצאי יחידות קרביות אשר פועלים לפי נהלים ברורים וחלוקת תפקידים על מנת להבטיח את הביטחון, הבטיחות וההתנהלות התקינה של המפעל.

עולם הביטחון- אבטחת אירועים

אבטחת מפעלים
אבטחת מפעלים